Визитни картички

Само срещу 20 лева за 100 броя може да си поръчате от всяка фирма в днешно време визитни картички. Разнообразието е безкрайно и може да комбинирате с различни видове хартия и дори обемност на буквите.

Видовете визитни картички могат да бъдат главно от хартия, прозрачни, магнитни, ПВЦ и дори метални ако искате. Печата върху тях е превъзходен и издържа дълги години.

Визитните картички обикновено се използват във фирмите и сред бизнесмените, за които е много важно потенциалните клиенти да имат връзка с тях. Старомодния начин на даване на лични данни чрез визитна картичка все още се използва, независимо, че има интернет, сайтове и профили в социалните мрежи. Понякога дори е въпрос на вкус и уважение да подадеш на някой визитна картичка.

Какво може да съдържа една визитна картичка? Всичко, което описва вас или вашата дейност. Не е задължително да има телефонен номер, може да има само имена или пък име на фирма и например сайт. Важното е, чрез тази визитна картичка да могат да ви открият. Много е важно какво ще е логото, ако искате визитната картичка е фирмена. То привлича вниманието и би се отличавала от десетките други визитни картички, които би имал клиента в себе си. Материала, цвета и вида на визитната картичка също са важни и трябва внимателно да отделите внимание над дизайна. Има много фирми, които изработват и печатат визитни картички и може да ви помогнат в правилния избор.

Може би не знаете, но визитните картички се появяват първо в Китай и то в началото на Втори век. Изпращани на управници под формата на хартия към подарък те носели пожелания за здраве, благополучие и дълголетие. В Европа първо се повяват във Франция и точак през 17 век. Тогава се наричали билети за посещения и се давали от хората, които искали да се срещнат с краля. Одобрените пък получавали разреение за визита при краля и ето от къде идва думата "визитка" при визитните картички. В Англия пък се наричали в началото "търговски карти". Те като ли, че са били по-близо до днешните визитни картички, защото се използвали като реклама, за да се привличат клиенти към магазините.

И така, популярността на визитните картички бързо нараства и в останалите държави от Стария континент, докато достигне техния бум през 20-ти век, където са били основно разменно средство за информация свързана с бизнесмените или търговски обекти.